Skip to main content

Výjazdová jednotka Záchrannej zdravotnej služby SR očkuje v súčasnosti v domovoch sociálnych služieb a v zariadeniach pre seniorov bratislavskej župy. V nasledujúcej fáze sa chceme v spolupráci s ňou zamerať aj na očkovanie ďalších špecializovaných a marginalizovaných skupín obyvateľstva.

To by sa malo čoskoro spustiť v Senci a okolí. Generálny riaditeľ ZZS SR Ernest Caban hodnotí doterajší priebeh očkovania: „Sme veľmi radi, že vďaka spoločnému úsiliu prispievame k vakcinácii najrizikovejších skupín. Zabránime tak zbytočným úmrtiam a umožníme im návrat do normálnejšieho života. Sme presvedčení, že dostatočnú zaočkovanosť v tejto skupine obyvateľov dosiahneme len tak, že pôjdeme s vakcínou za ľuďmi.“

Bratislavský kraj pripravuje aj spustenie mobilného očkovania v mestách a obciach na svojom území. „Sme pripravení pomôcť, nielen v bratislavskom kraji, ale aj na celom území Slovenska. Denné kapacity našej výjazdovej očkovacej jednotky dokážeme násobne navýšiť a požiadavke vieme prispôsobiť aj počet tímov,“ konštatuje Ernest Caban. Jeden tím je schopný počas jedného dňa zaočkovať aj 200 ľudí. Záleží však aj na skladbe očkovaných, zariadení, o ktorých sa postaráme v daný deň.

Popri odbornom personále výjazdovej jednotky, máme špičkovo vybavené sanitné vozidlá a pomôcky potrebné na očkovanie, uskladnenie vakcín, dezinfekčné prostriedky, ale aj zdravotnícke vybavenie pre prípadné komplikácie, či nečakané situácie. Okrem ľudí z domovov sociálnych služieb a domovom dôchodcov očkujeme aj individuálne prípady – imobilných ľudí s rôznymi diagnózami, ktoré ich pripútali na lôžko, alebo invalidný vozík a žijú vo svojich domácnostiach bez možnosti presunov za vakcináciou. Za tými dochádzame priamo domov.

Bližšie informácie o výjazdovom očkovaní v bratislavskom kraji nájdete vo videu z očkovania v DSS na Podbrezovej v bratislavskej Rači.