Dopravná
zdravotná služba

Prepravu zabezpečujeme 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom špičkovo vybaveného vozového parku, efektívneho dispečingu a skúsených vodičov. Pri každom prevoze robíme maximum pre to, aby bol pre klienta príjemný, pohodlný a rešpektoval jeho zdravotný stav.

NEMÁM ŽIADANKU

Prevozy pacientov

Prepravu poskytujeme 24 hodín denne, 7 dní v týždni na území Slovenska aj v zahraničí.

Prepravu sanitkou vám na základe vašej diagnózy, a s ňou spojených nárokov na prepravu, predpíše váš lekár. Prevoz v týchto prípadoch hradí zdravotná poisťovňa.

Lekár predpisuje prepravu v týchto indikovaných prípadoch:

 • prevozy do odborných ambulancií (vyšetrenie, liečenie)
 • prevozy na dialýzu
 • prevoz do/zo zdravotníckeho zariadenia
 • prevoz domov po ukončení hospitalizácie
 • prevoz po prepustení z nemocničného ošetrenia
 • prevozy medzi zdravotníckymi zariadeniami
 • medzištátne prevozy.
0650 555 111

Prevozy detí

Bezpečne a v pohodlí prepravíme vaše dieťa na vyšetrenie, z nemocničného pobytu, či na pravidelné zdravotné výkony.

Sanitka dopravnej zdravotnej služby je prispôsobená na prevoz detí v rôznom veku a s rôznymi diagnózami, či nárokmi na prepravu. Je vybavená špeciálnou polohovateľnou detskou sedačkou. Spĺňa najvyššie servisné nároky a najnáročnejšie kritériá bezpečnosti.

0650 555 111

Prevozy seniorov

Preprava seniorov si častokrát vyžaduje špeciálne služby.

Seniorom poskytneme prevozy bez komplikácií s objednávaním, či dlhými čakacími lehotami a bez stresu z transportu a vyšetrenia. Naše vozidlá sú prispôsobené aj na prepravu nepohyblivých pacientov alebo vozíčkarov. Ochotný personál sanitky vždy pomôže s manipuláciou a zaručí bezpečný a príjemný transport.

0650 555 111

Profesionálne
vybavené vozidlá

Klientov prepravujeme v inteligentných sanitných vozoch s priemerným vekom prevádzky 4,5 roka.

Sanitky sú podľa potreby klimatizované a vykurované. Sú vybavené vysúvacím stupienkom na nastupovanie, transportným lehátkom a kardio kreslom. Každé vozidlo disponuje signalizačným alarmom a GPS monitorovacím systémom. Interiér je pravidelne dezinfikovaný a ošetrovaný proti vírusom a baktériám.

Prevozy pacientov

Súkromné prevozy klientov

Pohodlná cesta v súkromí, ktorú hradíte z vlastných zdrojov.

Ak nemáte prevoz sanitkou predpísaný vašim lekárom, alebo chcete bezpečnejšiu a pohodlnejšiu prepravu, prevoz sanitkou si môžete hradiť z vlastných zdrojov. Ide o situácie, keď máte strach, že by ste sa vy alebo váš rodinný príslušník prepravu bežným spôsobom nezvládli alebo by vás ohrozila na zdraví. Prípadne, ak chcete dopriať sebe, či svojmu príbuznému prepravu v súkromí s vybaveným sanitným vozom a skúseným personálom. Cenu prepravy vám vypočítame individuálne, po upresnení vašich požiadaviek.

Objednať si prevoz048 472 16 06
Preprava materiálu

Preprava materiálu

Prepravujeme široké spektrum odberového materiálu.

Zabezpečujeme transport odobratých vzoriek do laboratórií so špičkovou diagnostikou.

0650 555 111

Pokrytie službami

Sieť našich stredísk pokrýva územie celého Slovenska. Nájdete ich v trinástich mestách a kľúčových spádových oblastiach.

Postup objednania

Prevozy predpísané lekárom

 1. Informujte vášho lekára, že máte záujem o prevoz sanitkou
 2. Po posúdení vašej diagnózy a nároku na prevoz vám lekár vystaví príkaz na prepravu
 3. Následne nás kontaktujte vy alebo váš lekár, a dohodnite si deň, čas a miesto, kde vás sanitka vyzdvihne

Prevoz je plne hradený z vášho zdravotného poistenia, pretože máme uzavreté zmluvné vzťahy so všetkými zdravotnými poisťovňami: Dôvera, Union zdravotná poisťovňa, Všeobecná zdravotná poisťovňa. Pred prepravou overujeme, či máte splnené záväzky voči zdravotnej poisťovni, ak nie, budete si prevoz musieť uhradiť z vlastných zdrojov.

Nebojte sa vášho lekára opýtať na prepravu sanitkou. Máte na ňu nárok!

0650 555 111

Súkromné prevozy klientov

 1. Kontaktujte nás na telefónnom čísle 048 472 16 06
 2. Dohodnite si s operátorom deň, čas a miesto, kde vás sanitka vyzdvihne
 3. Po posúdení vašej požiadavky vyrátame všetky náklady spojené s prepravou a dohodneme si spôsob úhrady

Úhradu zrealizujete hotovosťou pri prevoze alebo prevodom na účet našej spoločnosti na základe vystavenej faktúry.

Telefonickú objednávku je potrebné zrealizovať 24 hod. pred výjazdom, objednávku prostredníctvom emailu 48 hod. pred výjazdom.

Kontaktujte nás pre ďalšie potrebné informácie.

Objednať si prevoz048 472 16 06

Časté otázky

Kedy môžem využiť sanitku dopravnej zdravotnej služby?

Akceptovateľných dôvodov na využitie sanitiek dopravnej zdravotnej služby je mnoho. Naši klienti najviac využívajú prevoz od lekára alebo k lekárovi, odvoz domov z nemocnice, prepravu na odborné vyšetrenie alebo operáciu, či ak potrebujú zabezpečiť prevoz medzi zdravotníckymi zariadeniami. Dopravnú zdravotnú službu však môžete využiť aj pri bežných denných udalostiach ako je prevoz z domovov sociálnych služieb domov alebo do lekárne.

Môžem si sanitku objednať sám?

Samozrejme, sme pripravení poskytnúť vám naše služby kedykoľvek. Je potrebné, aby ste požiadali vášho lekára. Informujte ho, že máte záujem o prevoz sanitkou. Po posúdení vašej diagnózy vám vystaví príkaz na prepravu pacienta. Následne si u nás objednáte sanitku na miesto a v čase, ktorý potrebujete. Ak z rôznych dôvodov nie je možné zo strany lekára vystaviť príkaz na prepravu (nespĺňate podmienky nároku na prevoz), môžete si prepravu objednať ako samoplatca. Stači zavolať na naše telefónne číslo, alebo vyplniť náš emailový formulár.

Koľko stojí prevoz sanitkou?

Ak si sanitku objednávate ako samoplatca, cena sa odvíja od dĺžky trasy prepravy. Preto je potrebné pri kontaktovaní nášho call centra prekonzultovať s operátorkou všetky parametre prepravy. Operátorka vás bude informovať o cene za prevoz. V prípade, že sa jedná o prepravu z dôvodov indikovaných lekárom, nakoľko máme zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami, za prepravu sanitkou nebudete nič platiť. Upozorňujeme vás však, že pred prepravou overujeme, či máte splnené záväzky voči zdravotnej poisťovni, ak nie, budete si prevoz musieť uhradiť z vlastných zdrojov.

Preveziete ma, aj keď som imobilný?

Samozrejme, naše sanitky sú prispôsobené na prevoz imobilných, sediacich, či  ležiacich pacientov. Pri objednávaní sanitky je potrebné upresniť, či ste sediaci pacient (na invalidnom vozíku), alebo ležiaci pacient a či máte v dome bezbariérový prístup, prípadne dostatočne veľký výťah. Organizáciu prepravy prispôsobíme vašim špecifikáciám.

Aký je rozdiel medzi ZZS a DZS?

Záchranná zdravotná služba (ZZS) zabezpečuje výlučne, tzv. neodkladnú prednemocničnú zdravotnú starostlivosť, čiže ošetrenie akútnych prípadov priamo na mieste úrazu alebo ošetrenie náhleho zdravotného zlyhania. Záchrannú zdravotnú službu voláme vo chvíli náhleho nešťastia alebo pri závažných akútnych zdravotných ťažkostiach, a to prostredníctvom liniek 155 alebo 112. Dopravnú zdravotnú službu (DZS) využívame pri plánovaných cestách spojených s lekárskou starostlivosťou. Termín prepravy si musí pacient vopred dohodnúť a objednať. Pacient sa pritom objednáva buď sám, alebo prostredníctvom svojho lekára, prípadne zdravotníckeho zariadenia.