Skip to main content

Banská Bystrica, 9. november 2021

Súčasťou dvoch výjazdových jednotiek príslušníkov banskobystrickej mestskej polície budú po novom už aj nové defibrilátory. Pracovníci druhého najväčšieho prevádzkovateľa ambulancií dopravnej zdravotnej služby na Slovensku, spoločnosti Merea, a. s. mestských policajtov počas dnešného dňa vyškolili, aby boli kedykoľvek pripravení zasiahnuť a zachrániť život ľuďom, ktorí to budú potrebovať.

Automatické externé defibrilátory sú inteligentné prístroje, ktoré používajú nielen profesionálni záchranári, ale sú určené aj pre laickú verejnosť. Dokážu detekovať poruchu srdcového rytmu, fibriláciu srdcových komôr, rýchly komorový rytmus, tachykardiu či stav bezsrdcovej aktivity.

Pred niekoľkými rokmi sme venovali jeden externý automatický defibrilátor mestskému úradu. Som rád, že dnes môžeme odovzdať ďalšie dva príslušníkom mestskej polície. Jeho použitie je veľmi jednoduché, pretože  usmerňuje obsluhu krok za krokom jednoduchými a jasnými hlasovými výzvami. V mnohých prípadoch sa záchranárom vďaka tomuto malému prístroju podarilo oživiť dospelých i deti,“ hovorí Ernest Caban, generálny riaditeľ spoločnosti Merea, a. s.

„Sme veľmi radi, že sa nám aj takýmto spôsobom darí rozširovať počty AED na Slovensku. Tento prístroj je pre záchranu života nenahraditeľný.“ Dodala obchodná riaditeľka spoločnosti Merea a.s.  Ing. Soňa Deglovičová.

Hlavnou pracovnou náplňou príslušníkov mestskej polície je pomáhať druhým. Často sa stretávajú so situáciami, keď je potrebné rýchlo konať a podať prvú pomoc. Verím, že novým vybavením v podobe defibrilátorov budú vedieť v prípade potreby zasiahnuť a možno aj niekomu zachrániť život,“ dopĺňa Ivan Holík, náčelník mestskej polície.


Pre viac informácií kontaktujte:
Ing. Soňa Deglovičová 0903 932 496