Odbery a testovanie

Otestujeme vás na ochorenie COVID-19, buď v našom mobilnom odberovom mieste, alebo prídeme za vami domov, či do vašich firiem. Testujeme antigénovým testom, RT-PCR testom a testom ELISA na zistenie protilátok.

Mobilné odberové
miesto

Mobilné odberové miesto prevádzkujeme v Banskej Bystrici, na Partizánskej ceste 118. Tu testujeme na prítomnosť ochorenia COVID-19 antigénovými a RT-PCR testami a testami ELISA na zistenie protilátok.

Prevádzkový čas odberového miesta – Pondelok od 8.00 do 10.00 hod.

Mobilná odberová
jednotka

Otestovať na prítomnosť ochorenia COVID-19 vás prídeme aj k vám domov, či do vašich firiem. Mobilnú odberovú jednotku si stačí objednať 24 hodín vopred, dohodnúť spôsob testovania, nahlásiť termín a adresu odberu. Testovanie tak spolu vyriešime bez čakania a stresu. O výsledkoch vás budeme informovať v čo najkratšom termíne.

RT-PCR testy

Testovanie sa realizuje výterom z nosohltana a nosa.
Test vie kvantifikovať množstvo vírusovej nálože, na základe čoho sa dá odhadnúť potenciálna infekčnosť testovanej osoby. RT-PCR predstavuje v súčasnosti najspoľahlivejšiu metódu na diagnostiku ochorenia COVID-19. Testami odporúča testovať aj Úrad verejného zdravotníctva SR a WHO.

Výsledky testov budete mať k dispozícii do 24 hod.

Mám záujem

Antigénové testy

Testovanie sa realizuje výterom z nosohltana. Testy skúmajú prítomnosť bielkoviny, ktorá sa nachádza v obale vírusu. Je však potrebné upozorniť, že najvyššiu mieru spoľahlivosti vykazujú testovania až pri akútnych príznakoch, čo nastáva po 3 až 5 dňoch od prvých príznakov choroby.

Výsledky antigénových testov budete mať k dispozícii do 30 minút.

Mám záujem

ELISA test - Protilátky po prekonaní covid-19

Testuje sa z krvi odobratej intravenózne (zo žily). Test na zistenie imunoglobulínu IgG (neskorá fáza), IgA a IgM (skorá, akútna fáza) ponúka vysokú presnosť. Umožňuje posúdiť štádium ochorenia alebo prognózu do budúcnosti.

Čas vytvorenia protilátok pri ochorení je rôzny. Pacienti s klinickými príznakmi a vo vážnom stave vyprodukujú protilátky v priebehu 7-14 dní, pacienti bez klinických príznakov po viac ako 30 dňoch od začiatku ochorenia. U niektorých sa však nevytvorí hladina protilátok, ktoré by sa dali diagnostikovať.

Výsledky ELISA testov budete mať k dispozícii do 48 hod.

Mám záujem

ELISA test - Protilátky po očkovaní

Testuje sa z krvi odobratej intravenózne (zo žily). Test na zistenie imunoglobulínu IgG (neskorá fáza), protilátky proti vírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19, ponúka vysokú presnosť. Umožňuje posúdiť, či si váš organizmus začal po očkovaní vytvárať protilátky.

Po podaní prvej dávky očkovacej látky sa neutralizačné protilátky začínajú tvoriť v priebehu 10-14 dní. Ale až približne 14 dní po podaní druhej dávky očkovacej látky začínajú dosahovať ich hladiny svoje maximum.

Výsledky ELISA testov budete mať k dispozícii do 48 hod.

Mám záujem

Postup objednania
pre mobilnú odberovú jednotku

01

Objednanie

Objednať sa, je potrebné vždy 24 hodín pred odberom.
Dohodnete si spôsob testovania, uvediete termín a adresu, kde vás navštívi odberový tím.

02

Platby

Všetky spôsoby testovania prostredníctvom MOJ sú spoplatnené. Platiť môžete hotovosťou priamo na mieste alebo vám vystavíme faktúru.

03

Testovanie

Náš zdravotnícky personál vám urobí odber vzorky podľa vami vybratého spôsobu testovania.

04

Výsledky

Výsledok antigénového testu  s potvrdením o testovaní obdržíte do 30 minút. Potvrdenie o testovaní  a výsledky ostatných testov obdržíte v SMS správe okamžite po ich laboratórnom vyhodnotení.

Časté otázky

Kedy sa môžem nechať otestovať na protilátky proti vírusu SARS-CoV-2?

Testovanie protilátok by malo prebehnúť potom, ako ste pociťovali príznaky po dobu aspoň 7 dní, v prípade, že ste boli pred viac ako týždňom pozitívne testovaný metódou testu RT-PCR alebo ste boli pred viac ako 7 dňami v kontakte s osobou, ktorej bola potvrdená pozitivita na COVID-19. Dôvodom je dať vášmu imunitnému systému čas na generovanie protilátok, ktoré následne detekujeme prostredníctvom testovania.

Čo ovplyvňuje kvalitu výsledku testovania PCR testami?

Na kvalitu výsledku má vplyv primárne kvalitné prevedenie výteru z nosohltanu s vylúčením jazyka a mandlí. Rovnako tiež následná manipulácia so vzorkou (testovacie médiá uschované pred odberom pri izbovej teplote, po odbere v chlade pri 2 až 8 °C). Pred samotným odberom sa neodporúča používať prípravky na ústnu hygienu (ústna voda, zubná pasta, žuvačky, a pod.)

Mal by som po pozitívnom antigénovom teste absolvovať PCR test?

Áno, v  takomto prípade vám odporúčame, aby ste si správnosť výsledku antigénového testovania potvrdili aj PCR testom.

Môžem zmeniť čas testovania v MOM v rámci rovnakého dňa?

Ak nestihnete dohodnutý termín, prípadne ho potrebujete posunúť  v rámci toho istého dňa, nie je potrebné robiť žiadne úkony. Do MOM môžete prísť aj v neskoršom/skoršom čase v daný deň. Je potrebné na mieste počkať, kým sa otestujú ľudia, ktorí majú časovú rezerváciu na konkrétny čas. Čo je spravidla pár minút.

Môžeme si objednať pretestovanie aj do našej firmy?

Samozrejme, odbery vykonávame prostredníctvom odborného zdravotníckeho tímu mobilných odberových jednotiek kdekoľvek na Slovensku. Testovanie si musíte objednať 24 hodín vopred, dohodnúť spôsob testovania, nahlásiť počet ľudí na odber, termín a adresu odberu. Celý proces testovania spolu vybavíme bez čakania a stresu a o výsledkoch vás budeme informovať v čo najkratšom termíne.